Novosti

Učenička postignuća

Prema Kalendaru takmičenja za školsku 2022/2023-u godinu, realizovana su takmičenja iz različitih obrazovnih područja  i sportskih disciplina. Učenici naše škole uzeli su učešče i  na Međunarodnom kvizu ,,Nemanjići", kao i na Geografskoj olimpijadi održanoj u Beogradu.

Učenici Aleksa Bajić, na Regionalnom takmičenju iz atletike, održanom u okviru MOI, 25.04.2023. -e godine u Bijeljini, osvojio je prvo mjesto i ostvario plasman na Republičko takmičenje. Učenica devetog razreda Martina Delić, osvojila je tada drugo mjesto i plasman na republički nivo takmičenja. Učenik Stefan Ristić, u trci na 100 m, osvojio je treće mjesto. Učenik Aleksa Bajić, na Regionalnom takmičenju u košarci za osnovne škole Semberske regije, održanom u Vlasenici osvojio je medalju kao najbolji poenter takmičenja.

Na Međunarodnom kviz takmičenju ,,Nemanjići" koje je održano je u subotu 1. aprila 2023. -e godine na temu ,,Stradanje Srba u 20. vijeku", učestvovale su dvije ekipe iz naše škole koje su činile sljedeći učenici osmog razreda:ekipa ,,Klio": Sara Lukić, Ana Nikolić, Jana Ristanić i ekipa ,,Istraživači": Damjan Pavlović, Ljubica Savić i Andrej Petrović. Ekipa ,,Istraživači" zauzela je 34. mjesto, dok je ekipa ,,Klio" osvojila 6. mjesto sa osvojenih 95, 5 bodova i time stekla uslov za nastavak takmičenja u polufinalu kviza koje će se održati u Banja Luci od 16. do 18. maja tekuće godine. Samo takmičenje realizovano je onlajn, a u drugom drugom kvalifikacionom testu učestvovalo je 49. ekipa.

Učenica devetog razreda Sofija Savić, učestvovala je na Nacionalnoj geografskoj olimpijadi u organizaciji Geografskog fakulteta Univerziteta u Beogradu  i Centra za talente Beograda, koje je održano na Kopaoniku, od 5. do 7. maja. Učenica  je na republičkom nivou  takmičenja,  osvojila drugo mjesto i plasirala se na Evropsku geografsku olimpijadu, koja će se održati krajem juna u Beogradu, kada će se takmičiti kao dio tima  Bosne i Hercegovine. Regionalni nivo ovog takmičenja održan je ranije u Beogradu, na kome su učestvovale i učenice Nikolina Mišić (treće mjesto), Ana Nikolić, Vildana Ramić, Andijana Golić i Ljubica Savić.

U organizaciji Društva učitelja Republike Srpske, a povodom 30 godina od smrti naše pjesnikinje Desanke Maksimović, organizovano je takmičenje u recitovanju. Učenice trećeg razreda Jovana Zekanović i Iris Marković, u konkurenciji od 140 takmičara,  plasirale su se na Republičko takmičenje!

Svim našim učenicima čestitamo na postignutim uspjesima!

Fotografije sa takmičenja, pogledajte u Galeriji!

• Autor: Admin služba

Datum:11.05.2023.godine