Novosti

Uspjeh na atletskoj trci u Bratuncu!

Nastavnik Aleksandra Jović kao član školskog tima za podršku nadarenim i talentovanim učenicima, inicirala je učešće naših učenika u atletkoj trci u Bratuncu.

Naime, u subotu 28.09.2024 godine, održana je Školska trka u sklopu obilјežavanja 60. godina postojanja Srednjoškolskog centra „Bratunac“. Učestvovalo je ukupno 233 učenika iz srednjih i osnovnih škola iz Vlasenice, Milića, Bratunca, Srebrenice, Ljubovije, kao i iz Atletskih klubova iz Zvornika i Vlasenice.

Iz naše škole učestvovalo je 8 učenika  i to:

U trci na 300m za učenike od 1. do 5. razreda učenica Una Stjepanović osvojila je  4. mjesto, dok je  učenik  Andrija Jovanović koji  osvojio 5. mjesto. Ovo je ujedno bila i  najbrojnija kategorija u kojoj je učestvovalo preko 60 učenika. Imajući u vidu konkurenciju, naši učenici su postigli zapažene rezultate.

U trci na 800m za učenike od  6. do 9.  razreda u ženskoj kategoriji, učenica Atina Delić, 8-1 osvojila je 4. mjesto, Sara Višković 9-1,  5. mjesto, dok je učenica  Jelena Jurošević, 8-2, osvojila 7. mjesto.  Naša Marija Stanković, 9-1, osvojila je 10. mjesto.

U muškoj kategoriji, učenik Nenad Dukić iz odjeljenja 8-1,  osvojio  je 3. mjesto, dok je  Vladimir Petrović,  9-1 trku završio na  petom mjestu.

Za prva tri mjesta obezbjeđene su novčane nagrade, a za mlađe učesnike organizatori su obezbjedili robne nagrade.

Učenicima čestitamo!

Školski tim za podršku nadarenim i talentovanim učenicima, nastaviće sa aktivnostima podrške učenicima koji pokazuju izražene rezultate u školskim disciplinama, u školskoj 2024/2025. godini.

Fotografije sa manifestacije, pogledajte u sekciji Galerija!

• Autor: Admin služba

Datum:04.10.2024.godine